Jdi na obsah Jdi na menu
 


Divadlo Podkova v kostce

13. 7. 2010
Divadlo Podkova je přírodní divadlo v Josefově Huti. Divadlo bylo založeno o letních prázdninách (červenec - srpen) v roce 1998 z podnětu Michala Rejžo Pavlíka. V témže roce proběhla i první představení. 
Divadelní projekt v Josefově Huti se koná každé léto. Mladí umělci se sem sjíždějí vždy na týden, během něhož nacvičí jedno představení, které má vždy premiéru na přírodní scéně na levém břehu Mže.
Herci se sjíždějí z celé České republiky a sestava se v průběhu let několikrát obměnila. V dřívějších letech se souborem hráli Tomáš Viatr a Lucie Jancová z Ostravy, Lenka Přichystalová z Teplic, Anthony Bilić či Honza Hrdlička z Veselí nad Moravou.
V současné době v divadle působí Lucie Kracíková z Horšovského Týna, Jaroslav Blažek (Praha, konzervatoř), Evžen Bočkor (Praha, taneční konzervatoř), Vojtěch Hrabák (Praha, konzervatoř), Viktorie Rečková (Praha, SOŠ herecká) a další. Organizačně představení řídí Michal Rejžo Pavlík.
Premiéry na přírodní scéně Divadla Podkova v Josefově Huti se již staly tradicí a mívají hojnou návštěvnost. Soubor připravuje novou premiéru každé léto.
Od roku 2014 divadlo navíc přidalo večerní uvedení svých inscenací. Návštěvnost představení Dárečkové, uvedeného v tomto roce na naší přírodní scéně v údolí Mže, přesáhla 200 diváků.


Kontakty:
e-mail: rejza.podkova@seznam.cz
tel.: 732389923

Obrazek


staré logo Divadla Podkova.
 
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

A jakou premiéru bude připravovat na příští léto?

(Váš Fanda, 15. 11. 2012 0:17)

Re: A jakou premiéru bude připravovat na příští léto?

(Michal Rejžo Pavlík, 2. 5. 2013 15:16)

Program na sezonu 2013 byl již aktualizován na příslušné stránce ;-)