Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2011 aneb Kdo rozváže Gordický uzel?

27. 12. 2011

Sezonu 2011 jsme zahájili opět 30. dubna stavbou májky. Tu jsme v tomto roce poprvé organizovali společně s provozovateli místní hospůdky Za Řekou - májka tedy tentokrát nestanula u přírodního divadla, ale před josefohuťským hostincem. V rámci programu čarodějnického večera se konala také soutěž o nejlepší čarodějnický model, během večera vystoupili také Viktorie Rečková, Petr Krajňák a Michal Pavlík s patnáctiminutovým blokem tří scének, které byly secvičeny k této příležitosti pod záštitou našeho divadla.

p4302128.jpg

 

  

Májka 30. dubna 2011 krátce po vztyčení poprvé u hospody Za Řekou.

 

 

 

 

 

 

 

p4302145.jpg

 

 

 

Soutěž o nejkrásnější čarodějnici.

 

 

 

 

 

 

 

Divadelní sezona začala v sobotu 28. května 2011, kdy na naší přírodní scéně vystoupil hostující soubor Divadélko z Mariánských Lázní s hudební komedií současných pražských autorů Terezie a Pavla Kochových Devadesátiny aneb Obrázky z rodinného života. Představení bylo zahájeno v 17 hodin a setkalo se s úspěchem.

p5282185.jpg

 

 

 

Ze začátku představení. Uprostřed Petra Chmelová v hlavní roli babičky, která slaví devadesátiny.

 

 

 

 

 p5282189.jpg

 

 

 

Jedna z mnoha zpívaných scén.

 

 

 

 

 p5282228.jpg

 

 

 

Herci mariánskolázeňského Divadélka na přírodní scéně v Josefově Huti.

 

 

 

 

 

 

Pro tradiční letní premiéru byla v sezoně 2011 zvolena konverzační komedie "KDO ROZVÁŽE GORDICKÝ UZEL?". Hra s tematikou z doby Alexandra Velikého vznikla podle dialogů Františka Zacharníka z hudebního dramatu Gordický uzel, scénář volně podle této hry zpracoval Michal Pavlík. Letní hra byla nacvičena opět v rámci tradičního divadelního projektu během deseti dnů. Hned do čtyř rolí byli obsazeni noví herci - některé z nich mohli diváci vidět na scéně Divadla Podkova již dříve v hostujících představeních, někteří zde vystoupili úplně poprvé. Premiéra se konala v sobotu 9. července 2011 od 17 hodin a dočkala se vysokého zájmu diváků. Na představení se jich sešlo ze širokého okolí přes 150.

igp5388.jpg

 

 

 

 

Režisér Michal Pavlík s rekvizitářkou a nápovědou Annou Sýkorovou v úvodní scéně před oponou.

 

 

 igp5394.jpg

 

 

 

Král Gordios (druhý zprava) obklopen svou rodinou, harémem i rádcem. V roli krále Gordia se objevil Jakub Sedláček, který v ní vystoupil na naší scéně poprvé.

 

 igp5410.jpg

 

 

 

Do hlavní role Alexandra Velikého byl obsazen Anthony Bilić (druhý zleva). S ním jsou na scéně král Gordios, jeho syn, následovník trůnu Midas (Evžen Bočkor - zcela vlevo) a rádce Fiškus (Jan Hrdlička - zcela vpravo).

  igp5418.jpg

 

 

 

 

Alena Pavlíková v roli prakticky jediné členky harému krále Gordia, krásné Floridy, přináší víno Alexandrovi.

 

 igp5423.jpg

 

 

 

 

Alexandrovu chůvu, která si s ničím nebrala servítky, výborně sehrála Viktorie Rečková.

 

 igp5432.jpg

 

 

 

Kuchtík Propan se vydával za Alexandra a vysloužil si tím pořádnou facku od Cortiny, Gordiovy nemanželské dcery (Lucie Kracíková a Jaroslav Blažek).

 

 igp5435.jpg

 

 

 

 

Alexandr Veliký, vzbuzen křikem Cortiny, vylezl z postele v noční košili. (Lucie Kracíková, Viktorie Rečková a Anthony Bilić)

 igp5438.jpg

 

 

 

 

Osobní kuchaři Alexandra Velikého Propan a Butan jsou vysláni přichystat piknik a cestou ochutnávají svěřené víno... (zleva Jaroslav Blažek a Michal Pavlík)

 igp5449.jpg

 

 

 

 

U opuštěné věštírny se Alexandr setkal se svými kuchaři, kteří se z rozmaru převlékli za kněžky, a chtěl od nich slyšet věštbu... (Anthony Bilić, Jaroslav Blažek a Michal Pavlík)

 igp5453.jpg

 

 

 

 

 

Na výletě u věštírny nahoře na hoře Hoře, neboli na vrcholu hory, která se jmenuje Hora :-)

 igp5492.jpg

 

 

 

V závěrečné scéně se sešli všichni herci. Zleva Evžen Bočkor, Alena Pavlíková, Jan Hrdlička, Jakub Sedláček, Anthony Bilić, Michal Pavlík, Viktorie Rečková, Jaroslav Blažek a Lucie Kracíková.

 igp5510.jpg

 

 

 

 

 

Potlesk a úklona.....

 

 

 

 

 

 

 

Díky úspěchu, s jakým se představení setkalo při letní premiéře na naší scéně, jsme se rozhodli zahrát ho ještě jednou na podzim. Diváci tak měli příležitost představení zhlédnout navíc při repríze, která se konala v sobotu 22. října 2011 v rámci Vendelínského divadelního jarmarku v nedalekém Olbramově. Na tomto festivalu náš soubor hostoval už v minulosti, například se hrou Slunce, seno, Josefova Huť. Tradiční divadelní festival amatérských a poloprofesionálních souborů se zde koná každoročně ve stejném termínu. Na letošním ročníku jsme rozvázali Gordický uzel naposledy.

pa222793.jpg

 

 

 

 

 

Alexandr Veliký (Anthony Bilić) naposledy v dialogu se svou chůvou Charitou (Viktorie Rečková).

 

 

 pa222801.jpg

 

 

 

 

 

Lucie Kracíková a Evžen Bočkor jako Cortina a Midas ve scéně, kdy ještě ani jeden netuší, že jsou sourozenci.

 

 pa222804.jpg

 

 

 

 

 

Kuchaři při rozhovoru s nezbednou rekvizitářkou, která neustále vstupovala do hry (Michal Pavlík, Jaroslav Blažek a Anna Sýkorová).

 pa222813.jpg

 

 

 

 

 

Nejpřekvapivější scéna, kdy se zničehonic provalí, že Cortina je dcera Gordia a Alexandrovy chůvy Charity.

 

 pa222819.jpg

 

 

 

Diváci během představení mohli tipovat, kdo rozváže na konci hry uzel. Ze správných odpovědí na závěr vylosovali Anthony Bilić a Viktorie Rečková jednoho výherce. Do hry jsme tuto soutěž zařadili jak na premiéře, tak na podzimním festivalu. Zde odchází vylosovaná výherkyně z pódia s plakátem ke hře podepsaným všemi herci.

 

 

 

 

 

Brzy se pokusíme doplnit krátký sestřih z premiéry...