Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rok 2013 - Má múza na hřišti a oslava 15. narozenin našeho divadla

Stejně jako v předchozích dvou letech jsme v roce 2013 jako první akci zorganizovali ve spolupráci s hospůdkou Za Řekou posledního dubna stavbu májky. Na rozdíl od minulých let však v roce 2013 nevystoupil na naší přírodní scéně na jaře žádný hostující soubor. Hlavní důvod, proč naše divadlo ožilo až v červenci, představovala přestavba levého břehu Mže v Josefově Huti. Od března do června byla cesta k našemu divadlu uzavřena a organizovat jakékoliv představení v tomto období tak bylo nemožné. Diváky naší tradiční letní premiéry ovšem přivítalo zbrusu nové nábřeží i opravená cesta.

img_1408.jpg

Pohled na opravené nábřeží v Josefově Huti v den naší premiéry.

 

 

 

 

 

 

 

Premiéru na naší přírodní scéně v Josefově Huti jsme uvedli 13. července 2013 od 17 hodin. Pro sezonu 2013 jsme si vybrali prvorepublikovou tematiku a představili jsme divákům inscenaci Má múza na hřišti, inspirovanou Poláčkovým románem Muži v offsidu. Hlavní mužskou roli stvárnil Jaroslav Blažek, student herectví na Pražské konzervatoři, do hlavní ženské role byla obsazena Viktorie Rečková. Vzhledem k velkému úspěchu tanečních choreografií v představení Rebelové míří na západ jsme se rozhodli držet stejné formy, jakou jsme zavedli v předchozím roce, i v inscenaci Má múza na hřišti tak bylo zařazeno několik tanců, které pro divadlo připravil Evžen Bočkor, student pražské taneční konzervatoře. Premiéru navštívilo přes 160 diváků. Inscenací jsme zároveň oslavili 15 let existence našeho přírodního divadla, a na začátku představení jsme proto našemu divadlu předali občanský průkaz.

divadlo-podkova-dostalo-obcanku.jpg

 

 

 Naše divadlo dostalo na začátku premiéry k 15. narozeninám občanku.

 

 

 

dsc_2342.jpg

 

 

 

 

Jaroslav Blažek v hlavní mužské roli na začátku představení s kytarou.

 

 

 

dsc_2356.jpg

 

 

 

 

 

Tanec s prostitutkami. Prvorepublikové prostitutky si zahrály Anna Sýkorová (vlevo) a Lucie Kracíková.

 

img_1411.jpg

 

 

Honza Hrdlička s Alenou Pavlíkovou v inscenaci Má múza na hřišti.

 

 

 

 

 

img_1453a.jpg

 

 

Honza Hrdlička z Veselí nad Moravou v roli Habáska, vedle něj Jaroslav Blažek jako jeho syn Eman a Alena Pavlíková ztvárňující vdovu, která se snaží Habáska svést.

 

 

img_1455.jpg

 

 

 

 

 

Eman (Jaroslav Blažek) vysvětluje vdově (Alena Pavlíková), jaký je jeho otec ve skutečnosti sukničkář.

 

img_1457.jpg

 

 

 

 

Závěrečná póza jednoho z tanců v choreografii Evžena Bočkora (třetí zprava).

 

 

 

 img_1458.jpg

 

 

 

 

 

Lucie Kracíková z Horšovského Týna v představení Má múza na hřišti hrála prvorepublikovou dámu paní Šefelínovou.

 

 

 

 

 img_1467.jpg

 

 

 

 

 

 

Honza Hrdlička a Michal Rejžo Pavlík jako otcové, jejichž děti se mají vzít.

  dsc_2433.jpg

 

 

 

  Kam s opilým Šefelínem? Jedinečná příležitost zbavit se režiséra shozením z pódia. Herci si to naštěstí včas rozmysleli a pan Šefelín nakonec skončil v zákulisí.

 

img_1486.jpg

 

 

 

 

 Jednou ze zajímavých choreografií bylo vystoupení členek Sokola, v němž si zahrála kompletní ženská část divadelního týmu. Herečky se s diváky rozloučily zdviženými sukněmi a pozdravem na kalhotkách - ZDAR!

 

img_1494.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lucie Kracíková a Michal Rejžo Pavlík se v inscenaci představili jako manželé Šefelínovi.

 

 ma-muza-na-hristi-59.jpg

 

 

 

 Na fotbale. Zleva figurína pan Sádlo, Eman (Jaroslav Blažek), jeho otec (Honza Hrdlička), rozhodčí (Evžen Bočkor), Emilka (Viktorie Rečková), její matka (Lucie Kracíková) a otec (Michal Rejžo Pavlík).

img_1507.jpg

 

 

 

 

 

 

Michal Rejžo Pavlík ve své druhé roli obchodníka s plášti pana Načeradce. Jeho manželku Hedvičku ztvárnil Evžen Bočkor.

 dsc_2459.jpg

 

 

 

  A nechcete si to s tím ženěním ještě rozmyslet? Pan Načeradec (Michal Rejžo Pavlík) přesvědčuje Emana (Jaroslav Blažek), aby se neženil, za pomoci názorné ukázky z vlastní svatby.

 

 dsc_2462.jpg

 

 

 

 

 Eman (Jaroslav Blažek) se před svatbou loučí se svobodou. Mlčenlivého společníka mu dělala figurína pan Sádlo.

 

 

img_1518.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Svatební. Viktorie Rečková a Jaroslav Blažek jako nevěsta se ženichem, každý z nich má však nějaký problém. V pozadí Lucie Kracíková jako matka nevěsty.

 

 img_1519.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Kněze na svatbě velmi osobitě zahrál Evžen Bočkor.

 

dsc_2470.jpg

 

 

 

 

 

 

Svatba byla závěrečnou scénou inscenace.

 

ma-muza-na-hristi-the-end.jpg

 

 

 Konec představení. Zleva Honza Hrdlička, Michal Rejžo Pavlík, Evžen Bočkor, Jaroslav Blažek, Viktorie Rečková, Anna Sýkorová, Lucie Kracíková a Alena Pavlíková.

 

 

Také představení Má múza na hřišti se dočkalo reprízy na divadelním festivalu v Olbramově. Konala se v sobotu 19. října 2013 od 16 hodin. Vzhledem k tomu, že od sezony 2014 jsme se však rozhodli přejít s organizací divadla na nový koncept, byla repríza představení Má múza na hřišti zřejmě na Vendelínském divadelním jarmarku naší poslední návštěvou. Festival v Olbramově jsme navštěvovali od roku 2006 (s výjimkou sezony 2010, po jejímž vynechání jsme se k festivalovým reprízám opět vrátili). Naše vystoupení na podzimním festivalu však provázela každoročně řada problémů, vzhledem ke způsobu nácviku našich inscenací a jejich sestavování na míru podmínkám našeho přírodního divadla bývala bohužel představení na říjnovém festivalu poznamenána řadou chyb a výrazně nižší kvalitou provedení než v letní sezoně na naší domovské scéně.

 Fotografie z podzimní reprízy jsme ještě nestihli roztřídit a zpracovat, doplníme je později.

Zatím se můžete podívat na záznam premiéry na naší přírodní scéně v údolí Mže! Za nízkou kvalitu videa se omlouváme!

 

Více fotografií naleznete ve fotoalbu!